Ananata - naturalne świece sojowe

Rozpoczęliśmy naszą leśną manufakturę wytwarzania świec z roślinnej soi, kiedy natrafiliśmy na badania, które pokazały, że opary z wosku parafinowego mogą być toksyczne i rakotwórcze ponieważ wydzielają benzen i toluen. To mniej więcej składniki podobne do tych, które wydobywają się z rury wydechowej samochodu.
Nasze świece sojowe powstawały na długo przed tym zanim narodziła się Ananta. Powstawały z pasji tworzenia jako prezenty, dla rodziny i przyjaciół.
Uwielbiamy las i jego bliskość, mamy na tyle szczęścia przebywać w jego sercu aby żyć z nim w całkowitej symbiozie. To właśnie tutaj rozpoczęliśmy tworzenie leśnych zapachów. Inspiracje zapachowe zaczerpnęliśmy głównie z natury o czym świadczą dominujące w zapachach nuty roślinne z przewagą leśnych.

Do ręcznej produkcji naszych świec używamy wyłącznie ekologicznego, niemodyfikowanego wosku sojowego, knotów z drewna bukowego oraz certyfikowanych olejków eterycznych i zapachowych. Taka symbioza skutkuje tym, że świeca spala się przyjemnie i wolno (zdecydowanie dłużej niż parafinowa), pozwalając na cieszenie się jej blaskiem i subtelnym, nienachalnym zapachem przez wiele godzin. Wybierając świece sojowe Ananta masz pewność, że dbasz o środowisko naturalne, nie znajdziesz w nich szkodliwych kompozycji zapachowych i barwników oraz innych substancji toksycznych, które mogą być zagrożeniem dla Twojego zdrowia.
Ponieważ inspiruje nas minimalizm, postanowiliśmy zamknąć nasze świece w prostolinijnym i niesztampowym pojemniku ręcznie wykonanym z gipsu. Pojemnik, w którym oddajemy Wam świecę ma jeszcze jedną zaletę, nie emituje on wysokiej temperatury palonego wosku, nie narażając tym samym na poparzenie palców. Nasz projekt jest idealną odpowiedzią na potrzeby miłośników natury, harmonii i funkcjonalności opierających się na stwierdzeniu, że to funkcja podąża za formą.  

świece sojowe
Shopping Cart