świece sojowe

Świece sojowe czy parafinowe? Poznaj różnice i dokonaj świadomego wyboru!

Zapalone świeczki wprowadzają w domu niesamowity klimat. Na pewno nie ma nikogo takiego, którego migoczące światło świecy nie wprawi w miły nastrój. Są tacy, którzy korzystają z nich tylko w wyjątkowych chwilach, ale są i tacy którzy przy świecach co wieczór wprowadzają się w spokojny, zrelaksowany nastrój. Szczególnie po stresującym dniu ciężkiej pracy warto za pomocą magicznego światła świecy i cudownego zapachu wyeliminować czynnik stresogenny i zmniejszyć poziom niepokoju oddając się wyciszeniu, błogości i chwili relaksu.
W sprzedaży jest dostępne całe mnóstwo świec zapachowych wyprodukowanych w różnych kolorach, kształtach i z różnych materiałów. Największą różnicą świec jest materiał, z którego został wyprodukowany, znajdziemy tutaj świece sojowe i te tradycyjne które od wielu lat produkowane są z parafiny.
O zaletach świec sojowych napiszę za chwilę, natomiast teraz przyjrzyjmy się tym które wykonane są z jakże popularnej od dziesiątek lat parafiny. Pozwoli Ci to wybrać w pełni świadomie tą która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Co to jest parafina i jak jest produkowana?

Świeczki parafinowe to najczęściej te które możemy znaleźć na sklepowych półkach, wybór ich jest bardzo duży i charakteryzują się niską ceną. Praktycznie każdy kto sięga po taką świeczkę nie zastanawia się jaki i z czego została wyprodukowana. Mało kto wie, że parafina pozyskiwana jest w procesie destylacji ropy naftowej a podczas spalania uwalnia się benzen, formaldehyd, ftalan i ołów które są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Benzen jest substancją o udowodnionym działaniu rakotwórczym w pierwszej kategorii, natomiast inne substancje mogą powodować działania alergiczne w postaci podrażnienia układu oddechowego, senność i zawroty głowy.
Najgorsze jest to, że zazwyczaj nie kończy się na jednej zapalonej świecy i paląc ich kilka w pomieszczeniu aż strach pomyśleć jakie toksyczne substancje i w jakich ilościach tak naprawdę wdychamy. Niestety mało kto o tym mówi i nikt tak naprawdę nas nie uświadamia o toksyczności parafiny. Jak już używamy takie świece to dobrze jest cały czas wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywamy a najlepiej oczywiście jest w ogóle ich nie używać.
Jest jeszcze jeden czynnik, który warto rozważyć podczas wyboru pomiędzy świecami sojowymi a parafinowymi. Każde wydobycie, przetwarzanie i spalanie ropy naftowej niszczy nieodwracalnie środowisko naturalne. Oznacza to, że paląc świece parafinowe podnosimy nieznacznie poziom CO2 w atmosferze i tym samym przyczynia się to do negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

A jak wygląda teraz świeca sojowa na tle tej parafinowej

Czy warto w nią zainwestować trochę więcej pieniędzy, aby móc w pełni świadomie oddać się niezapomnianym chwilom pełnym magii i relaksacji?
Wosk sojowy nie emituje szkodliwych toksyn i pali się w dużo niższej temperaturze. Dzięki temu świeca sojowa pali się dużo dłużej i tym samym też aromat, który uwalnia jest bardziej delikatny i subtelny.
Wosk sojowy nie niszczy ścian, sufitu oraz mebli. Sadza, której jest do 90% więcej w świecach parafinowych osadza się na wszystkich elementach w pomieszczeniu a w szczególności na zasłonach, tkaninach i materiałach obiciowych.
W przypadku, kiedy dojdzie do rozlania wosku sojowego można go bez problemu wyczyścić używając ciepłej wody z dodatkiem mydła lub detergentów. W przypadku parafiny doskonale każdy zdaje sobie z tego sprawę jak ciężko ją usunąć. Przy wyborze świec sojowych zapachowych wybierajmy te które posiadają naturalne olejki eteryczne, gdzie w przypadku świec parafinowych używa się wyłącznie sztuczne i syntetyczne aromaty.
Zapach z naturalnych olejków eterycznych jest mniej intensywny i bardziej delikatny natomiast w pomieszczeniu utrzymuje się znacznie dłużej niż te które są sztuczne i syntetyczne.
Gwarantuję, że jeśli tylko raz wybierzesz naturalną świecę soją z naturalnymi olejkami eterycznymi to z miejsca się w niej zakochasz i już nigdy więcej nie sięgniesz po świecę parafinową.

Shopping Cart